Zieloni Lubosz - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • 1922 Lechia Kostrzyn - Luboński KS 5:2
  • Iskra Szydłowo - Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:1
  • Zieloni Lubosz - Kotwica Kórnik 0:0
  • GKS Dopiewo - Pogoń Łobieżnica 0:1
  • GLKS Wysoka - Nielba Wągrowiec 3:2
  • Grom Plewiska - Luboszanin Trzcianka 0:2
  • Unia Swarzędz - Huragan Pobiedziska 3:0
  • Warta Międzychód - Sparta Oborniki 2:0

Zieloni LuboszKotwica Kórnik
Zieloni Lubosz 0:0 Kotwica Kórnik
2016-12-06, 17:00:00
    relacja »

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

pon.

Z KART HISTORII

Klub powstał w 1962 r  pod nazwą LZS Zieloni Lubosz założycielem Klubu był p. Czesław Górny a do grona współzałożycieli należeli Bernard Szmyt oraz Stanisław Kęsy pierwsze boisko powstało w miejscu obecnie znajdującej się Strażnicy OSP oraz świetlicy wiejskiej.

W kilka lat później oddano do użytku nową płytę boiska mieszczącą się obecnie przy ul Sportowej 1.

Początkowo  LZS Zieloni Lubosz rozgrywali swoje swoje mecze w turniejach między gminnych oraz powiatowych,pod koniec lat 60 -tych zespół został zgłoszony do rozgrywek w OZPN Poznań. W latach 1970-79 drużyna rozgrywała swoje mecze na przemian w klasach C i B w sezonie 1979/80 nastąpił największy sukces pod wodzą trenera Bogdana Gularka z Lwówka oraz Prezesa Jana Taberskiego Zieloni awansowali do A klasy OZPN Poznań , po awansie na krótki okres czasu powstała II drużyna Zielonych występująca w Klasie C.

W latach 1985 - 94 funkcję Prezesa piastował Mirosław Taberski a klub finansowany był ze środków  kombinatu rolniczego w Kwilczu.

Od 1994 r do roku 2005. sponsorem tytularnym klubu została firma OPAŁ z Poznania a drużyna zmieniła nazwę na Opał Lubosz w sezonie 1994/5 Opał Lubosz po kilku latach gry w niższej klasie powrócił do A klasy i przemiennie przez kilka lat występował to w A to B klasie, , po wycofaniu się firmy OPAŁ w sezonie 2005/6 w poszukiwaniu środków finansowych Zarząd Klubu ponownie zmienił nazwę na Kris-Dal Lubosz lecz zmiana sponsora oraz nazwa nie pozwoliły drużynie awansować wyżej.W 2007 roku zespół powrócił do pierwotnej nazwy Zieloni Lubosz

Drużyna w całości finansowana przez Gminę Kwilcz kwotą 6 tyś złotych nie miała żadnych szans na awans, jakiekolwiek zakupy sprzętu piłkarskiego,czy też remonty budynku szatni.

Prawdziwa ,,rewolucja'' nastąpiła w roku 2010.

Zmiana Zarządu klubu przynosiły z roku na rok pożądane efekty.Już w sezonie 2011/2012 po wzmocnieniach kadrowych poczynionych przez nowy Zarząd,w 60 rocznicę założenia zawodnicy pod wodzą Mariusza Foltyniewicza po siedmiu latach  awansowali do A klasy.

W sezonie 2012/13 Zarząd podjął decyzję  o przystąpieniu do rozgrywek drugiej drużyny B klasowej ze względu na głębokie rezerwy pierwszej drużyny,lecz decyzja ta nie przyniosła obranego efektu.Rok 2013 kolejną decyzją Zarządu było utworzenie drużyny Młodzików rocznik 2003/2005 a następnie rok później drużyny Orlików rocznik 2005/2007. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę.Drużyna A klasowa osiągnęła kolejny duży a zarazem historyczny sukces w rozgrywkach WZPN Pucharu Polski dotarli do 1/4 finału pokonując takich rywali jak Lech oldboy Poznań , Wartę Poznań

W roku 2013 rozpoczęliśmy remont naszej szatni w celu dostosowania do wymogów OZPN.

Wiosna 2013 decyzją Zarządu powołano na stanowisko trenera Mariusza Przybylskiego.

Nowe spojrzenie na zespół,i zwiększone jednostki treningowe przynosiły oczekiwane efekty,drużyna zdała sobie sprawę że nie należy myśleć o swobodnym utrzymaniu w A klasie lecz piąć się w górę tabeli, aby powalczyć o następny awans.Przygoda ta prawie się udała zagraliśmy w barażach o wejście do klasy okręgowej, pokonując Środę Wlkp, lecz zatrzymaliśmy się na drużynie z Konarzewa.

Ambicje Zarządu i przede wszystkim sponsorów jednak nie zostały wygaszone, wręcz przeciwnie.

Sezon 2013/2014 dokonano kilku transferów zawodników oraz zawarto umowę z trenerem Robertem Kliszkowiakiem

Od sezonu 2013/2014 pod wodzą Roberta KliszkowiakaMariusza Przybylskiego Zieloni nie opuszczali czołówki A klasy a tym samym wywalczyli po raz pierwszy w swej 62 letniej historii Awans do Klasy Okręgowej OZPN Poznań.

Czy na tym poprzestaniemy ??? Oczywiście że nie nie ma takiej siły która by nas zatrzymała.

Obecny skład Zarządu

Prezes - Przemysław Górny

Skarbnik - Marian Manyś

Sekretarz - Ryszard Humbla

Członek zarządu - Grzegorz Górny 692-307-055

Gospodarz boiska-  Jan Ciszak

Klub Zieloni Lubosz powstał w 1962 r.

Barwy klubowe zielono - czarne

stadion : nie oświetlony / miejsc siedzących 100

trener  Damian Sieczka

Kierownik Drużyny Mariusz Przybylski 608 582 747

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

1922 Lechia Kostrzyn 5:2 Luboński KS
Iskra Szydłowo 0:1 Tarnovia Tarnowo Podgórne